Keelevalik:
­ ­ ­ ­ ­
Tulge partneriks

Klaaside omadused

 

Kõige tähtsam aknaklaaside roll on tagada soojus- ja müraisolatsioon. Klaaspakett koosneb harilikult kahest või kolmest klaasist, mis on omavahel seotud alumiinium-, roostevaba-, plastik- või komposiitmaterjalist vaheprofiiliga. Lisaks tavalistele klaasidele on võimalik tellida ka toonitud, karastatud või lamineeritud klaase, mis rahuldavad nõudlikumagi maitse.

klaas kirgas 1 Kirgas klaas ehk „float-klaas“ on oma nime saanud tootmisprotsessi iseloomust, kus sulatusahjust väljuv vedel klaasimass ujub sulatina pinnal, liikudes sealt edasi jahutussektsiooni. Selline tehnoloogia tagab ideaalselt sileda klaasipinna ning  võimaldab samas edasist töötlust.
   
 klaas lowe 1 Selektiivne ehk „energiasäästuklaas“ on madala emissioonivõimega klaas, mille pinnale kantud väga õhuke metallikiht laseb läbi päikese lühilainelist kiirgust, kuid takistab infrapunasel kiirgusel ruumist väljumast. Uuringute järgi vähendab kattekiht ruumi soojuskadu kuni 70%.
   
  Päikesekaitseklaas peegeldab osaliselt tagasi päikese soojus- ja valgusenergiat, hoides ruume liiga ereda päikesevalguse eest. Klaasi saab siduda ka teiste omadustega nagu energiasääst, mürasummutus, isepuhastumine, turvalisus jpm.
   
 klaas karastatud 2 Karastatud klaas on mehaaniliselt tavaklaasist umbes viis korda tugevam, termiliselt vastupidavam ning suure paindetugevusega. Kui karastatud klaas peaks siiski purunema, granuleerub klaas väikesteks tömpide servadega tükikesteks ehk puruneb inimestele ohutult.
   
klaas lamineeritud 3 Lamineeritud klaas koosneb kahest või enamast klaasikihist, mis on omavahel ühendatud elastsete plastikust vahekiledega. Klaasi purunedes hoiab kile klaasikilde koos ning sobib seetõttu eriti hästi näiteks maast laeni ulatuvatele avatäidetele. Kuna purunedes hoiab kile klaasi koos, takistab see suurepäraselt ka sissetungimist, põgenemist või kuulide läbistavust. Lamineeritud klaasile saab lisada funktsioone nagu energiasääst, päikesekaitse ja mürasummutus.
   
 klaas lamineeritud 4 Turvaklaasi ülesanne on kaitsta klaasi purunemise korral inimesi võimalike vigastuste eest. Sellist klaasi saab siduda teiste klaasifunktsioonidega nagu energiasääst, päikesekaitse, mürasummutus, isepuhastumine, kujundus jne. Klaasid on lamineeritud või karastatud.
   
  Mürasummutava klaasi omadused sõltuvad erineva paksusega klaaside kasutamisest, klaasi lamineerimist kas tavalise või spetsiaalse mürasummutuskilega ning õhuvahest klaaside vahel. Parimad tulemused on kindlasti spetsiaalse mürasummutava kilega lamineeritud klaasil. Klaasiga saab siduda ka teisi klaasifunktsioni nagu energiasääst, päikesekaitse, isepuhastumine, turvalisus jne.
   
  Isepuhastuva klaasi pinnale on kantud läbipaistev fotokatalüütiline ja hüdrofiilne kattekiht. Klaas funktsioneerib tänu päikese UV-kiirgusele, mis lahustab mustuse, ning vihm peseb lõhustatud mustusejäägid klaasilt maha. Klaasile moodustub ühtlane veekiht, mis ei jäta klaasile kuivanud veepritsmete jälgi. Klaasi saab siduda ka teiste klaasi funktsioonidega: energiasääst, päikesekaitse, ohutus, turvalisus, kujundus jne.
   
  Siiditrükitud ja taustvärvitud klaas sobib imehästi kasutamiseks fassaadidel või avalikes ruumides.
   
 

Klaasi erikaal on 2,5 x 103kg/m3 ehk 1 m2 1 mm paksust klaasi kaalub 2,5 kg.
Täidised klaaspaketi sees: gaas argoon 90%

Küsi pakkumist »