Keelevalik:
­ ­ ­ ­ ­
Tulge partneriks

Mida tähendavad klaaspakettidel kasutatavad terminid?

Kahe- ja kolmekordsed klaaspaketid:
Klaasipaketid on üldiselt kahe- või kolmekordsed. Mida see tähendab? Klaaspakettidel on vaheliistud, mida on siis kas üks või kaks. Kui on näha üks liist, on tegemist kahekordse klaaspaketiga:

double glazing soojevaheliist

Üks klaas on väljas ja teine sees, seetõttu nimetatakse seda kahekordseks klaaspaketiks.

 

 

 

 

 

 

 

swissspacer

 

 

Kui kõrvuti on kaks liistu, on tegemist kolmekordse klaaspaketiga.

 

 

 

 

 

 

triple-glazing-no-captions

 

 

 

Sellisel juhul on lisaks välimisele ja sisemisele klaasile lisatud ka kolmas, keskmine klaas.

 

 

 

 

 

swisspacerVaheliistud:
Vaheliistu kasutatakse klaaspaketis klaaside vahel. Kasutatakse alumiiniumist ja komposiitmaterjalist ehk lihtsamalt – plastsulamist vaheliiste. Soe vaheliist on hinnalisem ja soojapidavam kui alumiinium, kuna metalli puhul tekivad suuremad külmasillad, mis muudavad klaaspaketis olevad klaasid külmemaks ja see väljendub sellega, et akna lähedal viibides tekib jaheduse tunne.

 

 

double glazing alumiinium vaheliist

Soojapidava kattega klaas:

Selektiivkattega klaas – klaasile on lisatud pehmekatteline selektiivmaterjal, mis tõstab akna soojapidavust. Selektiivkattega klaas peegeldab siseruumi soojust tagasi parem sooja. Üldiselt lisame sisemise selektiivkaetud klaasi oma akendele juba standardina.
Kahte selektiivklaasi kasutatakse kolmekordsetel klaasidel, kui on soov veelgi paremat soojapidavust saavutada. Kahekordsel paketil ei anna kahe selektiivi kasutamine soojapidavuse eelist nagu kolmekordse klaaspaketi puhul.

Klaaside paksused:
Pakettides kasutatavad klaasid on tavaliselt 4mm ja 6mm paksused. Harvem kasutatakse 8mm või 10mm klaasi. 6mm klaasi kasutatakse näiteks suurematel akendel, kuna 4mm klaas jääks liiga õhukeseks ja pole seetõttu piisavalt stabiilne. Põhjused, miks paksemaid klaaspakette ei kasutata: liigkõrge hind + klaasi ning hiljem kogu akna väga raske kaal, mistõttu on paigaldustöö keerukas ja akna eluiga lühem.